Porady powrót

5 zestawień kolorów ścian do Twojego mieszkania

data dodania: 04.12.2017

Odpowiednia aranżacja mieszkania to kwestia kluczowa dla późniejszej wygody domowników. Jednym z najistotniejszych zagadnień jest właściwy dobór kolorów – wciąż zbyt mało osób zdaje sobie sprawę, jak wielki wpływ mają one na nasze życie. Kolorami można nawet leczyć – zajmuje się tym chromoterapia, czyli koloroterapia. Kolory mogą sprzyjać koncentracji, uspokajać, pobudzać, albo wprost przeciwnie – denerwować, niepokoić, przygnębiać.

  1. Biel, czerń i czerwień. 

Biel i czerń to dwa kolory, które w naszych domach znaleźć można bardzo często – choć czerń nie na ścianach a przede wszystkim na meblach lub dodatkach. Urządzając pokój w nieco monotonny sposób można uzyskać wrażenie niezwykłej elegancji – tym bardziej, jeśli całość przełamie się kolorem bardziej energicznym, wyrazistym. Taką barwą jest niewątpliwie czerwień, ale w tej roli równie dobrze sprawdzi się fiolet (w wersji bardziej liliowej, jasnej) oraz zieleń (w swym jasnym, trawiastym odcieniu). Połączenia takie idealnie pasują nie tylko do pokoju, ale również kuchni czy łazienki. Z palety Greinplast Ceramic polecamy zatem Śnieżną biel, Wypalony węgiel (bardzo ciemny szary) oraz Czerwień kubańską. 

  1. Zieleń, beż i brąz. 

Kolory natury zawsze pięknie się komponują w swoim towarzystwie – warto zatem po nie sięgać. Tym bardziej, że zarówno zieleń, jak i brąz mają działanie uspokajające, kojące. Umieszczone w salonie pozwolą się zrelaksować po ciężkim dniu. W sypialni pozwolą spokojnie zasnąć. Beż rozjaśni zaś nieco przestrzeń – choć równie dobrze można zestawić zieleń i brąz z jasnym odcieniem szarego. Z palety Greinplast Ceramic polecamy na przykład Starożytny papirus, Kasztanowy spacer i Czerwień kubańską. 

  1. Szary, błękitny i żółty. 

Szary i błękitny to również kolory natury - kamieni i morza. Ponieważ przeważnie w mieszkaniach wykorzystywane się ich ciemne odcienie, zestawione ze sobą mogłyby nieco przytłoczyć domowników, a wnętrze uczynić nieprzyjaznym. Zapobiega temu dodatek koloru żółtego, który ożywia przestrzeń i może się znaleźć w niej na przykład w postaci dodatków jak wazon czy puchowe poduszki. Jeśli chodzi o barwy farb, polecamy na przykład Niespokojne morze i Kaszmirową szarość.

  1. Brązowy, szary i biały. 

To połączenie niezwykle uniwersalne. Nadaje się zarówno do salonu, jak i sypialni, albo gabinetu. Wnętrze utrzymane w takich tonacjach jest po prostu bardzo eleganckie, ale również spokojne, kojące. Oczywiście, meble i dodatki również trzeba utrzymać w podobnych kolorach – na przykład używając srebrnych elementów. Z palety Greinplast Ceramic polecamy barwy: Śnieżna biel, Szykowny marmur i Mleczne kakao.

  1. Żółty, fioletowy i zielony. 

Żółty kolor – w swoim ciepłym, stonowanym odcieniu – jest idealny przede wszystkim do miejsc, w których musimy się skupić. Będzie się zatem nadawał do gabinetu czy pokoju dziecka. Żółty to kolor pozytywny, poprawiający humor. W nadmiarze może jednak irytować, dlatego warto go przełamać uspokajającym fioletem. Całości aranżacji dopełni zieleń – na przykład w postaci dodatków czy jeszcze lepiej, roślin. Spośród palety Greinplast Ceramic proponujemy na ściany połączenie Dojrzałej cytryny oraz Róży alpejskiej lub Świetlistego bursztynu i Lawendowego różu.

Łączenie barw jest sztuką, której trudno się nauczyć. Stanowi świetne pole do eksperymentowania ale tylko dla osób o niezwykłym wyczuciu kolorów . Jeśli nie jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie warto skorzystać z powyższych rad i trzymać się bezpiecznych, sprawdzonych rozwiązań.

powrót

   

Greinplast Elegance