Porady powrót

Nowa farba na starą warstwę

data dodania: 16.09.2020

 

Raz na jakiś czas każde z pomieszczeń potrzebuje odświeżenia. Dla domowników niezbędna jest czasem zmiana otoczenia, szczególnie jeśli spędzają w nim naprawdę dużą część dnia. Jednym z najprostszych sposobów na wprowadzenie zmiany w  wybranym pomieszczeniu jest przemalowanie ścian na inny kolor. Wybierając nową barwę, która nie pojawiała się wcześniej w pokoju możemy nadać pomieszczeniu zupełnie nowy, świeży charakter. Staje się ono w ten sposób nową przestrzenią, która może wówczas służyć zarówno lepszemu odpoczynkowi, jak też np. efektywniejszej pracy.

 

Przygotowanie do malowania ścian

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać przed pracami malarskimi jest zawsze sprawdzenie, czy obecna warstwa farby trzyma się podłoża. Jeżeli tak, to możemy przystąpić do pracy. Rozpoczynamy od uzupełnienia wszelkiego rodzaju ubytków. Do zlikwidowania ewentualnych pęknięć ścian polecamy masę szpachlową akrylową lub polimerową - dodatkowo zbrojoną włóknami. Taką uzupełnioną powierzchnię po jej wyschnięciu należy wyczyścić drobnym papierem ściernym lub siatką, odpylić, a następnie zagruntować.

 

 

Dobór odpowiedniej farby

Przed nałożeniem finalnej warstwy farby warto zadbać o chłonność i jednolitą kolorystykę podłoża. Wśród produktów marki Greinplast na szczególną rekomendację zasługuje farba gruntująca lateksowa, która jest niezwykle skuteczna gdy chcemy uzyskać równomierną chłonność na całej powierzchni. Do tej pory wielu wykonawców używało bezbarwnych preparatów głęboko penetrujących. Są to produkty wymagające wysokiej precyzji w nakładaniu, a nieumiejętne pomalowanie ściany nimi wiąże się z ryzykiem powstania zacieków, wyszkliwień, nacieków, pozostawienia miejsc niezagruntowanych. Dodatkowym atutem farby gruntującej jest możliwość jej barwienia, dzięki czemu łatwiej będzie uzyskać jednolity kolor powierzchni przy nakładaniu finalnej warstwy farby w wybranym kolorze.

Do malowania ścian polecamy oczywiście farbę ceramiczną, która charakteryzuje się najwyższą klasą odporności na szorowanie i usuwanie ciężkich zabrudzeń. Jest to najlepszy rodzaj farby dostępny obecnie na rynku, który zbiera znakomite opinie wykonawców i fachowców. Greinplast Ceramic sprawdza się doskonale zarówno podczas malowania jak i późniejszego użytkowania.

 

powrót

   

Greinplast Elegance