Porady powrót

Jak dobrać produkty do malowania?

data dodania: 02.11.2015

Malowanie to jedna z najszybszych inwestycji, które sprawią, że wnętrze mieszkania zyskuje nowy charakter. Zanim ta zmiana nastąpi musimy zaopatrzyć się nie tylko w farby, ale również odpowiednie przyrządy do malowania. i artykuły ochronne. Znawcy tematu zgodnie twierdzą, że wybór odpowiedniego pędzla, czy wałka do malowania to połowa sukcesu. Do malowania farbami Greinplast Ceramic polecamy profesjonalne produkty marki Blue Dolphin. Firma ta posiada bogaty asortyment sprawdzonych akcesoriów do malowania. Począwszy od materiałów do ochrony powierzchni (różnego rodzaju folie, poprzez taśmy malarskie, pędzle, czy wałki do malowania). 

 

Zabezpieczenie tego czego nie chcemy pomalować

Zanim przystąpimy do malowania warto zabezpieczyć te elementy w pomieszczeniu, które mogą ulec zabrudzeniu, czy nawet zniszczeniu. Przed malowaniem, powinniśmy zabezpieczyć elementy stałe takie jak: okna, drzwi, listwy przypodłogowe, gniazda elektryczne, wyłączniki prądu oraz inne przedmioty które muszą pozostać na czas malowania w pomieszczeniu. Używamy do tego celu taśmy oraz folii malarskiej. Do zabezpieczenia podłóg czy ceramiki, możemy użyć tektury budowlanej. 

 

Dobór wałka i pędzla

Bogaty rynek przyrządów i akcesoriów do malowania może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy czym malować, by uczynić to sprawnie i uzyskać zamierzony efekt.

Do malowania dużych powierzchni (ściany, sufit ) polecamy wałek typu Microfibra (zdjęcie wałek).Jest bardzo chłonny, nie chlapie, nadaje się do malowania różnymi, nawet rzadkimi farbami. .Do pomalowania miejsc trudno dostępnych używamy tzw. pędzla angielskiego (zdjęcie). Dzięki długiemu włosiu nadaje się do malowania wszystkimi rodzajami farb i lakierów. Gładko pomalowane ściany możemy wzbogacić i nadać im oryginalnego charakteru używając taśmy malarskiej do krzywizn. Taśma jest wykonana z wysoko krepowanego papieru, przez co umożliwia wyklejanie różnych kształtów, okręgów, łuków. (zdjęcie)

 

Zastosowanie profesjonalnych produktów i akcesoriów do malowania, znacznie skróci czas wykonania zadania, a efekt będzie dla nas satysfakcjonujący 

powrót

   

Greinplast Elegance